Eşit Ağırlık Bölümleri Meslek Testi | Hemen Çöz!

Hangi eşit ağırlık bölümü sizin için en uygun? Bu meslek testi ile size en fazla uyabilecek eşit ağırlık bölümleri belirlenecektir. Böylece TM alanındaki alternatif bölümleri görme fırsatınız olacaktır. Testi dikkatle çözünüz, başarılar!
Meslek Seçimi, meslek testi
LinkedIn
Email
Facebook
Twitter

Eşit ağırlık bölümleri birçok öğrencinin kariyer yolculuğuna şekil veriyor. Matematik ve sözel derslerde başarılıysanız üniversite sınavında elde edeceğiniz sıralama ile büyük bir avantaj elde edebilirsiniz. Hele ki bir kariyer hedefiniz varsa derslerinize o hedefin verdiği motivasyon ile daha fazla çalışabilir ve sıralamanızı daha iyi noktaya getirebilirsiniz.

Hedef belirlemenin önemini size iş dünyasından bir örnek ile açıklayalım. Yapılan bir araştırma diyor ki hedef belirlemek kazancı %30 oranında arttırıyor. Çünkü bir hedef belirlediğinizde o hedefe ulaşmaya yönelik motivasyonunuz, zorluklar karşısında kolayca yılmadığınız için dayanıklılığınız ve hedefe daha hızlı ulaşma arzusuyla hızınız süratle arttırmaktadır. Bu da sizi daha başarılı kılar. Yani eşit ağırlık alanında bir bölümü hedef olarak belirleyebilirseniz, daha iyi bir çalışma performansı elde edebilirsiniz.

Biz de bu doğrultuda işinize yarayacak aşağıdaki meslek testini hazırladık. Kanalımızdaki tüm testlere ise buradaki meslek testleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Eşit Ağırlık Bölümleri Meslek Testi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Eşit ağırlık bölümleri meslek testi, 12 sorudan ve toplamda 60’tan fazla cevaptan oluşmaktadır. Bu test sizi  5 ana kriter (Kişilik Tipiniz | İlgi Alanlarınız | Güçlü & Zayıf Yönleriniz | Mühendislik Bölümleri İçin Aranan Özellikler | Çalışma Koşulları) üzerinden değerlendirecektir ve hangi eşit ağırlık bölümleri sizler için uygun ise onları önerecektir.

DİKKAT: Bu testi cevaplarken dikkat etmeniz gereken bazı prensipler bulunmaktadır:

 1. Bu test yaklaşık 3 dk ile 5 dk arasında sürmektedir.
 2. Lütfen her bir soruyu dikkatlice okuyarak cevap veriniz!
 3. Kararsız kaldığınız durumlarda size en yakın olan cevabı seçiniz!
 4. Çıkan sonucu dikkatlice okuyunuz! 

Testi çözmeye hazır mısınız?

Hazırsanız Teste Başlayabilirsiniz!!!

[show-quiz id="1473" title="Eşit Ağırlık Meslek Testi (Duplicated)"]

ÖNEMLİ NOT: Kişilik tipinizi belirlemeye yönelik hazırladığımız diğer meslek testimizi de hala çözmediyseniz çözmeyi unutmayın!  

Eşit Ağırlık Bölümü Meslek Testini Biz de Çözdük!

Youtube kanalımızda yayınladığımız videomuzda anketi biz de çözdük.  

Eşit Ağırlık Bölümleri Meslek Testi

Hangi eşit ağırlık bölümü sizin için uygun?” Bu meslek testi ile verilmesi zor bir sorunun cevabında sizlere yardım etmeye çalıştık. 

Testimize önplanda olan, en çok tercih edilen 25 farklı eşit ağırlık bölümünü dahil ettik. Bu bölümler sırasıyla şu şekilde;

 1. Aktüerya ve Risk Yönetimi
 2. Bankacılık
 3. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
 4. Çocuk Gelişimi
 5. Ekonomi ve Finans
 6. Grafik Tasarımı
 7. Havacılık Yönetimi
 8. Hukuk
 9. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
 10. İktisat
 11. İşletme
 12. İşletme Enformatiği
 13. Kamu Yönetimi
 14. Lojistik Yönetimi
 15. Moda Tasarımı
 16. Muhasebe
 17. Psikoloji
 18. PDR
 19. Sağlık Yönetimi
 20. Sınıf Öğretmenliği
 21. Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri
 22. Sosyal Hizmetler
 23. Sosyoloji
 24. Turizm ve Otelcilik
 25. Uluslararası İlişkiler
 26. Uluslararası Ticaret
 27. Yönetim Bilişim Sistemleri

Bu eşit ağırlık bölümleri arasında kişiliğinize en uygun bölümü keşfetmiş olmanız dileğiyle. Sonuçlarınızı muhakkak bizle paylaşın. Sorularınız olursa, videolarımızın yorum bölümüne bekliyoruz. Başarılar dileriz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler