Dil Bölümleri Meslek Testi

Dil bölümleri meslekleri arasında hangi bölüm sizin için en uygun? Hangi mesleği seçmek gerekli? Dil bölümleri meslek testi ile size bu sorunun cevabını vermek konusunda yardım edeceğiz.
dil-bolumleri-meslek-testi
LinkedIn
Email
Facebook
Twitter

Dil alanında bir kariyer planlıyorsunuz ama hangi dil bölümü ya da dil bölümleri sizin için en uygun? Bu sorunun cevabını bulmanızda size yardım edebilmek amacıyla bir meslek testi hazırladık.

Globalleşme ile birlikte ülkeler, kültürler gün geçtikçe birbirlerine daha da yakınlaşıyor. Bu da etkili iletişim için dil alanlarındaki mesleklerin öneminin artmasını sağlıyor. Bununla beraber yaşadığımız sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeler dil bölümlerinden mezun kişilerin yaptığı işlerin çeşitliliğini de arttırıyor. Ayrıca, yabancı diller konusunda Avrupa ülkelerine nazaran eksiklerimizin fazla olduğunu düşündüğümüzde dil bölümü mezunlarına ihtiyaç gün geçtikçe daha da artıyor. Özetle, dil bölümleri iyi bir kariyer planlaması yapıldığı takdirde bu alanlarda okuyanlar için ülkemizde önemli fırsatlar barındırıyor.

Tabi dil bölümleri arasında kişiliğinize uygun bölümü keşfetmeniz büyük avantaj. Bu doğrultuda sizler için bir meslek testi hazırlayıp aşağıya koyduk ancak hemen testi çözmeye başlamayın. Testle ilgili birkaç hatırlatmamız olacak.

Ayrıca, kanalımızdaki tüm testlere buradaki meslek testleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Dil Bölümleri Meslek Testi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Dil bölümler meslek testi, 15 sorudan ve toplamda 60’tan fazla cevaptan oluşmaktadır.  Bu meslek testi, 2 ana kategori üzerinden  sizi değerlendirmektedir. İlk kategori sizi tanımaya yöneliktir. Yani kişilik tipiniz, ilgi alanlarınız, güçlü ve zayıf yönleriniz gibi. İkinci taraf ise mesleklerle ilgili konulardır. Örneğin, çalışma koşulları ve meslekte aranan özellikler gibi. Vereceğiniz cevapların kesişimi kümesi analiz edilir ve sizin kişiliğinize en uygun alanlar önerilir.

DİKKAT: Bu testi cevaplarken dikkat etmeniz gereken bazı prensipler bulunmaktadır:

 1. Bu test yaklaşık 3 dk ile 5 dk arasında sürmektedir.
 2. Lütfen her bir soruyu dikkatlice okuyarak cevap veriniz!
 3. Kararsız kaldığınız durumlarda size en yakın olan cevabı seçiniz!
 4. Çıkan sonucu dikkatlice okuyunuz! 

Testi çözmeye hazır mısınız?

Hazırsanız Teste Başlayabilirsiniz!!!

[show-quiz id="1661" title="Dil Bölümleri Meslek Testi"]

ÖNEMLİ NOT: Kişilik tipinizi belirlemeye yönelik hazırladığımız diğer meslek testimizi de hala çözmediyseniz çözmeyi unutmayın!  

Dil Bölümleri Meslek Testini Biz de Çözdük!

Youtube kanalımızda yayınladığımız videomuzda anketi biz de çözdük.  

Dil Bölümleri Meslek Testi

Dil Bölümleri Arasından Hangisi Sizin İçin En Uygun?” Hazırlamış olduğumuz bu meslek testi ile kariyer seçimlerinizde size yardım etmeye çalıştık. Umarız faydalı olabilmişizdir. 

Bu meslek testinde dil bölümleri arasında en çok tercih edilen 10’dan fazla bölümü değerlendirmeye aldık. Bu bölümler arasında neler mi var? (sıralı değildir)

 1. İngilizce Öğretmenliği
 2. Fransızca Öğretmenliği
 3. Almanca Öğretmenliği
 4. Arapça Öğretmenliği
 5. Mütercim -Tercümanlık
 6. Çeviribilim
 7. Dilbilim
 8. İngiliz Dili ve Edebiyatı
 9. Amerika Kültürü ve Edebiyatı
 10. Dilbilim
 11. Turizm Rehberliği

Testin sonunda hayal ettiğiniz bölümü keşfetmeniz dileğiyle. İlgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Ayrıca, arkadaşlar sizlerin de sonuçlarını çok merak ediyoruz, lütfen testi tamamladıktan sonra videomuzun yorum bölümünden sonuçlarınızı bizlerle muhakkak paylaşın.

Son olarak hatırlatalım. Youtube kanalımızda amacımız kariyer yolculuğunuzda sizlere maksimum desteği vermek. Bu doğrultuda bilimsel çalışmaları da temel alarak hazırladığımız meslek testleri, 100lerce mezunu araştırdığımız bölüm analizleri, meslek seçim taktikleri, iş dünyasında ihtiyacınız olacak etkileyici CV hazırlama, iş görüşmesi taktikleri gibi kariyer yolculuğunuzda işinize çok yarayacak içeriklerle yanınızdayız. İlerleyen dönemde dil bölümlerini de tek tek derinlemesine analizlerimize başlıyoruz. Tüm bu içerikleri kaçırmamak için kanala abone olup, bildirim zilini açmayı unutmayın!

Bir meslek testi çalışmasının daha sonuna geldik. Sorularınız olursa videomuzun yorum bölümüne yazmayı unutmayın. Hemen hepsini cevaplamaya çalışıyoruz. 

Hepinize kariyer yolculuğunuzda sonsuz başarılar dileriz. Hoşçakalın!

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler